zondag 18 november 2012
om 19.00 uur
Oecumenische Taizédienst in Achter de Bergen
Voorganger(s): plaatselijke pastores
Aanstaande zondagmorgen gaat ds Van der Hauw uit Maasland bij ons voor. Hij zal ook aandacht geven aan Hervormingsdag. Voor wie het fijn vindt om van te voren de liederen en bijbeltekst al te weten, volgt nu zijn liedkeus en bijbeltekst. Psalm 121:1,2; Psalm 121:4; Gez. 255:1,2,3; Gez. 297:1,2; Gezang 442:1,2,3; Gezang 445:2,3; Gezang 446:1,5 6; Psalm150:1,2. Schriftlezing: Psalm 44:14-27 en Marcus 4:35–5:3.
(MK)
Collecte 28 oktober Nederlands Bijbel Genootschap (N.B.G.)
Het Nederlands Bijbel Genootschap is opgericht in 1814. In de loop der jaren hebben zij zich ontwikkeld tot een boeiende organisatie die zich inzet in binnen- en buitenland. In heel Nederland zijn zo'n 2200 vrijwilligers actief. Deze vrijwilligers zijn werkzaam in 752 werkgroepen. Zo geven zij op plaatselijk niveau gestalte aan het Bijbelgenootschap. De organisatie werkt in Nederland o.a. mee aan nieuwe Bijbelvertalingen en boekuitgaves en recent aan de Passion in Rotterdam. In het buitenland zijn zij ook actief, vooral in Afrika, Latijns-Amerika, Oost-Europa en Azië. Van bijbelverspreiding en vertaling tot sociale programma en hulp aan aidspatiënten. De hulp in het buitenland wordt gedaan met de lokale bijbelgenootschappen. De organisatie heeft ook bijzondere acties zoals de Bijbel per maand Club; voor € 5,-- (p.m.) kunt u lid worden en steunt u het werk van het Bijbelgenootschap. Die dan bv. Bijbels verzorgt in Afrika of Latijns-Amerika. De diaconie beveelt deze collecte van harte bij u aan. Wilt u meer informatie: www.bijbelgenootschap.nl
De Diaconie
Liedblad met grote letter
Heeft u grote moeite met het lezen van de kleine letters van het liedboek? Er wordt in het vervolg een grote-letter-liedblad gemaakt van de te zingen liederen op zondagmorgen. Heeft u interesse om zo’n blad te ontvangen? Laat het weten aan ondergetekende!
ds Martin Koster (629275)
Oppasdienst
Elke zondagochtend is er opvang voor de jongste kinderen die nog niet naar de kerk gaan. Eén keer per jaar wordt er een rooster gemaakt voor eenieder die oppast zodat je op tijd weet wanneer je aan de beurt bent. Helaas hebben er nu een aantal mensen opgezegd waardoor we voor het komend jaar te weinig mensen hebben om op te passen. Het zou toch jammer zijn als er voor gezinnen geen gelegenheid meer zou zijn om naar de kerk te gaan omdat er geen oppas is. Heeft u interesse? Mail naar de scriba.
Spraakmakende Bijbelboeken: Jona
donderdag 1 en 29 november, Rehoboth, 19.45 uur
Het boekje Jona gaat over omkeer. Het ‘grote’ wordt omgekeerd of bekeert zich, van de grote stad Ninevé tot aan de maag van de grote vis, van de grote storm op zee tot aan de grote woede van Jona. Alhoewel, die laatste is hardnekkig. We gaan twee avonden op zoek naar al deze omkeer-momenten en gaan ze meemaken. Iedere belangstellende hartelijke welkom! Eerste keer a.s. donderdag 1 november, Rehoboth, binnenloop vanaf half acht, aanvang kwart voor acht.
Wegbereiders
Niemand is zeker van de oprechtheid van zijn eigen berouw, laat staan van de volkomen vergeving die er het gevolg van is.
- Maarten Luther, 30e stelling van de 95 stellingen van 31 oktober 1571 per brief aan zijn bisschop en aartsbisschop en? op de deur van de slotkapel te Wittenberg, Duitsland. (vertaling: Frans van der Heijden (1918 - 2009) 1960, toen Nederlands Hervormd predikant te Lochem, Gld. Nederland)
|