zondag 7 oktober 2012 om 10.00 uur

Schooldienst in de Rehobothkerk + koffiedrinken
Voorganger(s): ds. M. Koster

 

A.s. zondagmorgen is er weer een schoolkerkdienst, met meewerken van kinderen en leerkrachten van basisschool De Hoeksteen. Op school werd de afgelopen weken met Bijbelverhalen gewerkt rondom het thema: Iemand moet het doen. De schoolkerkdienst wil daar graag bij aansluiten door samen te luisteren naar het verhaal uit Exodus 2:1-10: hoe een hebreeuws jongetje het redde, dankzij zijn zus en moeder en de dochter van de Farao die hem bij de overdracht de naam Mozes geeft. We laten ons verrassen door de moed en vindingrijkheid en het vertrouwen van de mensen om dit kind heen zodat de jongen het redde ondanks het bevel van de Farao om alle jongentjes in de rivier de Nijl te werpen. In het korte verhaal van Exodus 2:1-10 (met hoofdstuk 1 in gedachten) kom je een aantal waarden op het spoor:
- hoop blijven houden ondanks afschuwelijke omstandigheden: ondanks zware slavernij blijven mensen trouwen en kinderen baren, het leven gaat door, zolang er leven is, is er hoop;
- verzet plegen tegen een mensenlevens eisend overheidsbevel: het kind wordt verborgen;
- kinderen en tieners kunnen, door wie ze zijn en hoe ze mee- of juist tegenwerken, een omkeer brengen in het lot -> zus van het jongetje en de wellicht jonge dochter van de farao spelen hier hun rol; het opnemen voor het kwetsbare leven, daarvoor willen zorgen;
- vertrouwen blijven stellen in de ander, de ander die naar Gods beeld is geschapen en dus, naast onbekende en duistere kanten, ook genadig, goedertieren, barmhartig, etc. is -> de zus en haar moeder stellen vertrouwen in de dochter van de Farao, of, ze vertrouwen op God die alle mensen naar Gods beeld heeft geschapen: genadig, goedertieren, barmhartig, de schuldige niet voor onschuldig houden, etc;
- anderen vragen om bij te springen, want je kunt niet alles zelf -> de dochter van de Farao gaat in op een hulpaanbod van buiten;
- vertrouwen in mensen stellen, ook als ze heel erg anders zijn: het Hebreeuwse kind wordt overgedragen aan de Egyptische dochter van de Farao; het mag zelfs z'n eigen naam niet houden -> we weten niet eens welke naam hij van z'n ouders kreeg;
- midden in de diepe ellende weigeren om vijand-te-zijn, en het niet bij die weigering laten maar je sterk maken om je tegenstander om te vormen tot bondgenoot.
Iemand moet het doen: Een reddingsplan bedenken, een mens durven aanspreken, vertrouwen durven stellen in de ander. En dit alles omdat er de geloofsovertuiging is dat de mens is geschapen naar Gods beeld en dat er leven is zolang er hoop is. In de schoolkerkdienst willen we in contact komen met de zeggingskracht en de verbeeldingskracht van deze geloofsovertuiging en ons er door laten raken.

ds Martin Koster

Kindernevendienst
Er is geen kindernevendienst vanwege de schooldienst
Kerkdiensten Rehobothkerk 10.00 en 19.00 uur

Collecte 7 oktober: SVSK
De mensen achter de Stichting Vrienden Speciale Kinderhulp (www.svsk.nl) hebben vanaf 1995 contacten opgebouwd in het voormalige oorlogsgebied in Kroatië. Daar zijn veel maatschappelijke problemen zoals tegenstellingen tussen bevolkingsgroepen, werkloosheid en armoede. Op hun website schrijven zij: “Gezinnen en kinderen lijden hier enorm onder. De Stichting heeft projecten waarbij scholen centraal staan: door ons op de kinderen te richten bereiken we hele gezinnen, wijken en dorpen. Tegenstellingen en spanningen verdwijnen als kinderen weer met elkaar kunnen spelen, ouders spreken elkaar weer aan, er wordt samengewerkt terwijl dat eerst vanwege het oorlogsverleden niet mogelijk was. Een activiteit zoals het Kroatisch zomerkamp in Ermelo - dit jaar alweer voor de 15e keer - strekt nog veel verder dan drie leuke, super leuke, weken voor kinderen uit voormalig oorlogsgebied. Het bevordert daar de zo broodnodige contacten tussen kinderen onderling, en daardoor ook contacten tussen ouderen onderling.” aldus Ton van Bree woonachtig te Honselersdijk en voorzitter van de stichting.

De tweede collecte is voor de Kerk.

Namens de diaconie, MK

Gemeenteavond 15 oktober 2012
Op maandagavond 15 oktober om 19.45 uur in Rehoboth is er weer een gemeenteavond. U zal oa worden bijgepraat mbt de gebouwen. Verder wil de diaconie die avond het werk van Nes Ammim onder de aandacht brengen. Nes Ammim is een klein dorpje in het Noorden van Israel en in 1960 opgericht door een christen en een jood . Verschillende kerken hebben zich met Nes Ammim verbonden. Uitgangspunt is de verbondenheid tussen joden, christenen en moslims. Het dorp biedt ruimte aan ontmoeting en dialoog. Pieter Dronkers, manager van het dialoogcentrum in Nes Ammim is in de maand oktober in Nederland en zal deze avond informatie en verhalen van binnenuit vertellen mbt het werk van Nes Ammim. Meer informatie hierover vind u in de eerstvolgende Kerkkompas.
Namens de diaconie
Peter Wesstein

Wegbereiders
Zoeken waar en wanneer je vertrouwen kunt stellen in je haters is werk maken van weigeren om vijand te zijn.
- vertolking van Exodus 2:1-10 MK

terug
×