|
Zondag 28 juni 2026
om 9:30
Eredienst
Voorganger(s): ds Piet Schelling, Monster
Orde van dienst
We kijken vooruit naar de zomertijd. Zo zongen we laatst al lied 747: ‘Eens komt de grote zomer!’ De grote zomer is heel iets anders dan een te warme zomer. Zoals psalm 121 dat zegt: ‘overdag kan de zon je niet steken, en bij nacht de maan je niet schaden’, in altijd geldt vers 1; ‘Ik sla mijn ogen op naar de bergen’: immers we weten dat onze hulp komt in de naam van de Heer!
CB
Kindernevendienst geen
Oppasdienst Sari van der Lugt
Collecten
1. KIA diaconaat Bolivia
2. Kerk
3. CvK Tuinonderhoud
Collecte 28 juni Kerk in Actie Werelddiaconaat Bolivia
Toekomst voor inheemse jongeren in kwetsbare dorpen
In Zuid-Bolivia wordt het heter en ontstaat er tekort aan drinkwater. Grote bedrijven veroorzaken ontbossing door monocultuur en mijnbouw van mineralen. Dat tast de biodiversiteit aan, versnelt klimaatverandering en bedreigt de inheemse bevolking. Veel inheemse jongeren vertrekken van hun geboortegrond. Vier Boliviaanse organisaties steunen 55 inheemse gemeenschappen in de regio met landrechten, betere drinkwatervoorziening en trainingen om zich aan te passen aan klimaatverandering. Jongeren leren ecologisch tuinieren en bijen houden en krijgen leider-schapstrainingen. Zo worden kwetsbare dorpen weer leefbaar.
Kerk in Actie steunt via het programma Werelddiaconaat het werk van organisaties in Bolivia en waar ook ter wereld om geloof, hoop en liefde te verspreiden.
Helpt u mee om deze collecte tot een succes te maken? Bedankt!
Lees meer op: kerkinactie.nl/jongerenbolivia
De diaconie
|